Zastal w Lublinie: Kiko bohaterem, ale każdy coś dawał. A w ogóle podrażnił ich trener rywali…

Zastal w Lublinie: Kiko bohaterem, ale każdy coś dawał. A w ogóle podrażnił ich trener rywali... Radio Zachód - Lubuskie

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra sprawił dziś w Lublinie sporą sensację pokonując jeden z najlepszych do tej pory zespołów w tym sezonie w PLK – Polski Cukier Start Lublin.

Po meczu wielkiego zadowolenie nie ukrywał trener David Dedek, dla którego mecz to był szczególny, bo wrócił do Lublina, w którym pracował przez 5 lat. Przed meczem powiedział RZG, że po raz pierwszy był w szatni dla gości, a po meczu przyznał, że wygrana smakuje mu bardzo…

Jednym z bohaterów meczu był Paweł Kikowski – trafił 4 trójki, w tym 3 w ciągu minuty w 3 kwarcie i najważniejszą – w ostatniej w decydujących chwilach meczu. Do tego dorzucił 6 wolnych, a stwierdził, że zespół był zmotywowany zdaniem, które przed meczem wypowiedział trener gospodarzy:

Ważną postacią zespołu z ZG był grający przez 15 minut Aleksander Lewandowski, który zanotował 13 punktów, dodał ważny przechwyt w 4 kwarcie, a podkreślał zespołowość Zastalu:

Kolejny mecz Zastalu też będzie na wyjeździe – rywalem Arka Gdynia czyli też zespół walczący o wydostanie się z dołu tabeli. To spotkanie w czwartek.

A więcej o meczu w Lublinie w DOGRYWCE na 97,1 fm w poniedziałek po godz. 18:05.