Wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów oraz Górskie Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji to wydarzenie, które w miniony weekend w Karpaczu zgromadziło setki uczestników. Po zaciętej rywalizacji i przejechaniu 83 kilometrów na ponad 1850 m przewyższeń na podium stanął młodszy aspirant Tomasza Kołogryw, zajmując w kategorii policyjnej mężczyzn zaszczytne III miejsce.
Orlen Tour de Pologne Amatorów w miniony weekend sprowadziła do Karpacza setki pasjonatów kolarstwa szosowego. W wyścigu o zwycięstwo udział wzięło 2194 kolarzy. W tym roku trasa przygotowana dla uczestników liczyła 83 kilometry i ponad 1850 metrów przewyższeń.
Lubuski policjant z medalem ORLEN TOUR de Pologne Amatorów
W kategorii mężczyzn Górskich Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji trzecie miejsce na podium zajął młodszy aspirant Tomasz Kołogryw. Funkcjonariusz na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Szprotawie. To kolejne osiągnięcie na długiej liście sukcesów policjanta. Od lat służbę w Policji łączy z pasją do kolarstwa, zdobywając medale na zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Dalsza część tekstu pod galerią zdjęć
Ciężkie treningi receptą na sukces
Sukcesów Tomasza Kołogrywa nie byłoby bez ciężkich treningów. Policjant trenuje pięć razy w tygodniu. Trening trwa od 1,5 godziny do 4 godzin, w czasie których pokonuje na rowerze od 40 do 130 kilometrów.
Jazda na rowerze jest jego pasją i jak sam mówi, on nie tylko jeździ na rowerze, on się ściga i chce więcej! Ambicja i wola walki połączona z ciężką pracą musi obrócić się w sukces. Tomasz od ośmiu lat jest zawodnikiem ogólnopolskiej reprezentacji Policji pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Wspólnie z pozostałymi kolarzami z kadry ścigają się w kolarstwie górskim oraz szosowym na terenie całej Polski i to ze znaczącymi sukcesami.
Przez ostatnie 5 lat Tomasz Kołogryw wiele razy stawał na podium zawodów krajowych, a podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Sobótce w 2022 r., zdobył brązowy medal. Spośród innych sukcesów warto wymienić:
- I miejsce w kategorii „Służby mundurowe” w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w Sosnówce-Podgórzyn,
- I miejsce w X wyścigu serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie,
- II miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w Miękini,\
- III miejsce w X Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Korona Kocich Gór – Mistrzostwa Policji pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu,
- III miejsce w Górskich Mistrzostw Polski Służb Mundurowych oraz Amatorów w Kolarstwie Szosowym w Leszczynie.
Skąd się wzięła policyjna pasja do kolarstwa górskiego
– Nigdy wcześniej nie miałem nic wspólnego z rowerem i sportem
– podkreśla sam zwycięzca.
Zmieniło się to, gdy jego waga osiągnęła blisko 130 kilogramów. Postanowił wówczas zmienić swoje nawyki żywieniowe, wsiąść na rower i zacząć uprawiać kolarstwo. W procesie zrzucania wagi pomagał mu znajomy dietetyk, który także pasjonuje się jazdą rowerem. Dzięki specjalnie ułożonej diecie, w okresie 4 lat, udało mu się „zgubić” około 60 kilogramów.
Medalista zapytany od czego najlepiej zacząć przygodę z kolarstwem zdradza, że warto zacząć od tańszego roweru, za kilkaset złotych i przekonać się czy poczuje się „werwę” do jazdy. Wówczas dopiero można pomyśleć o drugim rowerze, na przykład „szosowym” i spróbować na zmianę trenować w terenie leśnym i na drogach asfaltowym.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych wyścigów zakończonych na najwyższych szczytach podium.
Czytaj też:
„Mieliśmy nadzieję na koniec udręki” – mówią powstańcy. Dziś 79. rocznica Powstania Warszawskiego. Co będzie się działo w Lubuskiem?
Zaczęła się realizować nadzieja Polaków, że nareszcie będziemy wolni, że będziemy normalnym, wolnym i niepodległym społeczeństwem – mówił powstaniec warszawski...
Czytaj więcejDetails