Medale zielonogórskich i gorzowskich tenisistów stołowych w Polish Para Open

Medale zielonogórskich i gorzowskich tenisistów stołowych w Polish Para Open Radio Zachód - Lubuskie

Osiem medali ( 5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe), przywieźli zawodnicy Startu Zielona Góra z turnieju tensa stołowego iPolish Para Open, który odbywał się w Cetniewie/Władysławowie. Klasą dla siebie był najbardziej Piotr Grudzień, który zdobył 3 złote medale. W swojej klasie 8 indywidualnie, w grze mieszanej z Karoliną Pęk (IKS Start Kraków) oraz w grze deblowej z Patrykiem Chojnowskim (Start Szczecin).

Igor Misztal zdobył dwa medale: złoty w indywidualnie w swojej klasie 10 oraz brązowy w grze mieszanej z zawodniczką z Turcji Merve Demir. Tomasz Jakimczuk w klasie 2 wraz z Rafałem Czuperem (Start Białystok) byli najlepsi w grze deblowej. Niespodziankę były dwa medale Magdaleny Sutkowskiej Pawłasek, która srebro zdobyła w grze deblowej z Basią Jabłonką (Start Radom), a brązowy medal w grze mieszanej z Piotrem Mańturz (Start Radom).

Z czterema medalami powrócili z Władysławowa reprezentanci Startu Gorzów. Podopieczni trenera Marka Konieczki zdobyli 2 srebrne i 3 brązowe medale. 3 z tych medali wywalczył Maciej Makajew, który zajmował 2 miejsca w grze podwójnej i mieszanej, a turniej singlowy tym razem zakończył na trzeciej pozycji.