Warta wygrywa mecz na szczycie

Warta wygrywa mecz na szczycie Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze rezerw Warty Gorzów Wlkp. pokonali 3:1 (2:0) Czarnych Browar Witnica w meczu 23. kolejki spotkań JAKO Gorzowskiej Klasy Okręgowej.

Przed tym meczem zespół z Witnicy był na pierwszym miejscu w tabeli, zaś piłkarze Warty, ze stratą 3 punktów do lidera byli na trzeciej pozycji. Po dzisiejszym meczu Warta „przeskoczyła” Czarnych. Było to możliwe m.in. dzięki kilku piłkarzom z trzecioligowej drużyny, którzy wzmocnili zespół rezerw.

Już po kwadransie gry gospodarze, za sprawą strzału Filipa Wawrzyniaka zdobyli pierwszą bramkę. Na 2:0 w 18 minucie podwyższył Marcel Kasprzak.

W 65 minucie kontaktowego gola dla gości zdobył z rzutu karnego Dominik Nowakowski, ale pięć minut później błąd witniczan wykorzystał Wawrzyniak, który zdobywając swoją drugą w tym meczu bramkę ustalił wynik spotkania.

Wyniki pozostałych spotkań:
Kosmos 78 Rudnica – Spartak Deszczno 2:3
Zieloni Lubiechnia Wielka – Stal Sulęcin 2:2
Toroma Torzym – Uran Trzebicz 2:2
Radowiak Drezdenko – SKP Słubice 3:0 (v.o. – goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz)
Spotkania Kasztelania Santok – Róża Różanki i Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski) – Budowlani Murzynowo rozegrane zostaną 7 czerwca.

Na czele tabeli jest Warta II Gorzów Wlkp. przed Czarnymi Browar Witnica i Stalą Sulęcin.