Piłkarze Czarnych Żagań zagrają w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubuskiego.
Czwartoligowcy awans zapewnili sobie pokonując w Murzynowie grających w gorzowskiej klasie okręgowej miejscowych Budowlanych 5:1 (2:0).
Zespół z Żagania wyszedł na prowadzenie w 16 minucie gdy do własnej bramki piłkę skierował Sebastian Żagiel. Na drugą bramkę goście czekali do 39 minuty gdy bramkarza gospodarzy pokonał Błażej Strugaru. Ten sam zawodnik w 49 min. po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Kolejne dwa gole były autorstwa Kacpra Kuleczki, który umieścił piłkę w bramce Budowlanych w 70 i 80 minucie. Gospodarze, mimo niekorzystnego wyniku ambitnie walczyli do końca i w 87 minucie, za sprawą trafienia Eryka Sulimenko zdobyli honorową bramkę.
Cieszymy się z awansu i czekamy na kolejnego rywala, mówią przedstawiciele Czarnych.
Czarni grają w wyższej lidze i było to dzisiaj widoczne, przyznaje trener gospodarzy.
