Budowlani walczyli do końca, ale w półfinale zagrają Czarni

Piłkarze Czarnych Żagań zagrają w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubuskiego.

Czwartoligowcy awans zapewnili sobie pokonując w Murzynowie grających w gorzowskiej klasie okręgowej miejscowych Budowlanych 5:1 (2:0).

Zespół z Żagania wyszedł na prowadzenie w 16 minucie gdy do własnej bramki piłkę skierował Sebastian Żagiel. Na drugą bramkę goście czekali do 39 minuty gdy bramkarza gospodarzy pokonał Błażej Strugaru. Ten sam zawodnik w 49 min. po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Kolejne dwa gole były autorstwa Kacpra Kuleczki, który umieścił piłkę w bramce Budowlanych w 70 i 80 minucie. Gospodarze, mimo niekorzystnego wyniku ambitnie walczyli do końca i w 87 minucie, za sprawą trafienia Eryka Sulimenko zdobyli honorową bramkę.

Cieszymy się z awansu i czekamy na kolejnego rywala, mówią przedstawiciele Czarnych.

Czarni grają w wyższej lidze i było to dzisiaj widoczne, przyznaje trener gospodarzy.

Exit mobile version