Ares wygrywa z AZS-em w finale ligi

Ares wygrywa z AZS-em w finale ligi Radio Zachód - Lubuskie

W finale dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi siatkarki Aresu Nowa Sól wygrały u siebie z AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego 3-1. Obie drużyny awansowały do turnieju półfinałowego trzeciej ligi, ale już na szczeblu wojewódzkim.

Pierwsze dwa sety, przeważnie wyrównane, rozstrzygały się w końcówkach. Oba wygrały jednak nowosolanki, najpierw do 20, a następnie 26-24.

Partia trzecia już dla AZS-u, który od początku miał przewagę kilku punktów. Akademiczki wygrały do 22, ale set czwarty całkowicie zdominowany przez nowosolanki, które wynikiem 25-12 wygrały cały mecz 3-1 i sezon ligowy zakończyły na pierwszym miejscu.

Teraz obie ekipy jadą na turniej barażowy. Ares jedzie do województwa opolskiego na półfinał międzywojewódzki. Z czterech drużyn, dwie awansują do turnieju finałowego.