Zastal kończy udział w ENBL

Zastal kończy udział w ENBL Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali na wyjeździe z BM Stalą Ostrów Wielkopolski w drugim meczu ćwierćfinału ligi ENBL 80:101. W dwumeczu wygrali rywale i to oni awansowali do półfinału rozgrywek.

Do przerwy mieliśmy minimalne prowadzenie gospodarzy 50-49. Po dziesięciu minutach schodzili oni z wynikiem 34-23. Drugą kwartę wygrali już podopieczni Olivera Vidina 26-16.

W kwarcie numer trzy ponownie mieliśmy wysokie prowadzenie i kontrolę gry przez ekipę z Ostrowa. Na ostatnie dziesięć minut schodzili wygrywając 81-63 i mając mecz w garści. Ostrowianie wygrali 101-80.

W poprzednim meczu Zastal wygrał 97-94, a więc w dwumeczu wygrali rywale. W półfinale Stal zmierzy się z Polskim Cukrem Startem Lublin. Zielonogórzanie zakończyli już swój udział w ENBL i teraz skupią się rozgrywkach PLK, gdzie walczą o awans do play off.