Młody Zastal wysoko pokonuje Gdynię

Młody Zastal wysoko pokonuje Gdynię Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKM-u Zastalu Zielona Góra wygrali z GAK Gdynia 101-46. To drugie zwycięstwo zielonogórzan w trzecim meczu turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 w Sopocie. Taki wynik daje awans do sobotniego półfinału rozgrywek.

Dominacja zielonogórzan nie podlegała dyskusji przez 40 minut.

6 minut i 29 sekund przed końcem kwarty trzeciej Bartosz Mońko, zawodnik GAK Gdynia został ukarany wykluczeniem. A chwilę wcześniej starli się w jednej z akcji razem z zawodnikiem SKM-u Rafałem Szpakowskim, zawodnik zielonogórski dostał faul techniczny. Trener GAK poprosił o czas i od tej pory jego zawodnicy zaczęli protestować wobec sędziów i faulowali niemal co chwilę. Na koniec meczu, aż 9 zawodników kończyło z pięcioma przewinieniami.

Dodajmy, że w półfinale SKM zmierzy się z gospodarzem zmagń Treflem 1LO Sopot.

Mówi Rafał Szpakowski, najskuteczniejszy zawodnik SKM-u, który dziś rzucił 27 punktów: