SKM pokonał faworyta

SKM pokonał faworyta Radio Zachód - Lubuskie

Miłą niespodziankę sprawili koszykarze Aldemedu SKM-u Zastalu Zielona Góra, którzy we własnej hali pokonali Enea Basket Junior Poznań 85-71 w drugim meczu Półfinału Młodzieżowego Pucharu Polski. Tym samym podopieczni Dawida Mazura są już bliscy awansu do turnieju finałowego, gdyż z czterech drużyn w grupie awans wywalczą dwie najlepsze.

Zielonogórzanie punktowo odskoczyli pod koniec pierwszej kwarty, po dziesięciu minutach prowadzili 30-20. Do ataku koszykarze z Poznania ruszyli na początku drugiej kwarty, ale SKM skutecznie bronił wywalczonej wcześniej przewagi i na przerwę schodził z wynikiem 47-38.

Obraz gry nie uległ wielkiej zmianie w drugiej połowie. Boiskowe wydarzenia kontrolowali gospodarze, mając przed ostatnią kwartą prowadzenie 71-55. W ostatnich dziesięciu minutach również nic się nie zmieniło, SKM wygrał 14 punktami  i pokonał głównego faworyta do wygrania tych półfinałów.

SKM w pierwszym meczu grupy B pokonał Start Lublin 95-64, a po pokonaniu drużyny z Poznania z czterema punktami jest samodzielnym liderem. W niedzielę o 12.30 zielonogórzanie zagrają z Energą Słupsk.