Gorzowskie „Wilki” pokonały niepokonanych

Gorzowskie "Wilki" pokonały niepokonanych Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze wodni gorzowskiej Alfy sprawili swoim kibicom bardzo miły prezent na święta wygrywając w meczu ekstraklasy z drużyną AZS Uniwersytet Warszawski 13:9.

Liczna grupa kibiców zgromadzonych na trybunach gorzowskiego CSR Słowianka nie mogła narzekać na brak wrażeń. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 3:2, a w drugiej zagrali z rywalami na remis 4:4. W trzeciej części pojedynku miejscowi zdobyli 4 bramki tracąc tylko jedną i wydawało się, że w ostatnich 8 minutach będą kontrolować sytuację. Tak jednak nie było bo waterpoliści ze stolicy zdobyli dwie bramki i przewaga gospodarzy zmalała do 2 goli. Na szczęście w połowie kwarty kapitalną akcją popisał się Jakub Błoch, który pokonał bramkarza gości. Trzybramkowa przewaga na 4 minuty przed końcem spotkania uspokoiła gospodarzy, którzy wygrali z niepokonanymi w tym sezonie podopiecznymi Michała Bara 13:9 (3:2, 4:4, 4:1, 2:2).