Derby dla bardziej doświadczonych żaran

Derby dla bardziej doświadczonych żaran Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze BC Swiss Krono Żary pokonali przed własną liczną publicznością Aldemed SKM Zastal Zielona Góra 80:71.

II-ligowe lubuskie derby były zaciętym widowiskiem i żadnej z drużyn na dłużej nie udało się zbudować solidnej przewagi. Miejscowi zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w IV kwarcie.

W I partii żaranie prowadzili już po 7 min gry 14:7, aby zakończyć rywalizację po 10 min wynikiem 17:16. W II kwarcie też odskoczyli na kilka punktów, było już 37:30, ale finalnie pierwsza połowa zakończyła się znów w okolicach remisu – 40:37. Drugą część BC Swiss Krono wygrało 23:21.

W III partii młodzi zielonogórzanie nie dość, że dogonili gospodarzy to jeszcze wyszli na prowadzenie. Po 23 min gry żaranie przegrywali 42:48. Chwilę później jednak wrócili na prowadzenie. III cześć jednak dla SKM-u 19:18. Po niej gospodarze minimalnie prowadzili 58:56.

Wszystko rozstrzygnęło się w IV kwarcie. Po 35 min rywalizacji miejscowi wyszli na 72:63. Goście jednak cały czas walczyli. Ostatecznie żaranie wygrali różnicą dziewięciu „oczek”.

Jeden z liderów BC Swiss Krono przyznał, że był to mecz na przełamanie:

Szkoleniowiec żaran, który na co dzień mieszka w Zielonej Górze i jest byłym graczem Zastalu nie ukrywa, że dobrze zna obecnych zawodników SKM-u:

Trener młodych zielonogórzan bez wahania wskazał powody porażki swojego zespołu. Wymienił trzy konkretne akcje:

Najwięcej punktów spośród wszystkich zawodników rzucił tego dnia kapitan SKM-u Zastalu. Nie był on jednak zadowolony ze swojego występu:

Najwięcej punktów dla BC Swiss Krono w tym meczu rzucili: Kamil Olejnik 21, Maciej Leszczyński 19, Wojciech Dymyński 15, Jakub Der 14.

Dla SKM-u Zastalu: Ilian Węgrowski 29, Tobiasz Dydak 15, Rafał Szpakowski 13, Przemysław Nowicki 8.