Trzy złota Anny Puławskiej! Wiktor Głazunow ma srebro!

Anna Puławska zdobyła drugi i trzeci złoty medal podczas ostatniego dnia kajakarskich mistrzostw Europy. Zawodniczka AZS AWF Gorzów najpierw zwyciężyła w K1 na 500. Nasza reprezentantka o ponad sekundę wyprzedziła drugą na mecie Węgierkię Eszter Rendessy i ex aequo trzecie na mecie Emmę Jorgensen z Danii i Słowenkę Anję Osteman. Godzinę później Puławska cieszyła się z wygranej w czwórce na 500, wraz z Karoliną Nają, Adrianną Kąkol i Dominiką Putto. Zawodniczka gorzowskiego klubu jest dopiero czwartą w historii kajakarką, która zdobyła na jednych mistrzostwach Europy trzy złota w olimpijskich konkurencjach K1, K2 i K4 na 500 metrów.

Medal wywalczył dziś także klubowy kolega Puławskiej Wiktor Głazunow, który wraz z Tomaszem Barniakiem  z AZS AWF Poznań zdobył srebro w olimpijskiej konkurencji C2 na 500. Polacy o jedną setną sekundy wyprzedzili trzecich Niemców a do zwycięskich Hiszpanów stracili ponad pół sekundy: