Złota Milena

Złota Milena Radio Zachód - Lubuskie

Milena Olszewska ze Startu Gorzów Wlkp. i Łukasz Ciszek ze Startu Kielce mistrzami Europy w konkurencji mikstów w strzelani z łuków klasycznych.

W pojedynku finałowym nasi reprezentanci pokonali duet z Włoch 5:4 (33:31, 29:33, 32:28, 31:35, 17:15). Po 4 setach wynik był remisowy 4:4 i o kolorze medalu decydował tie-break, w którym zawodnicy oddają po jednym strzale (w pozostałych setach każdy członek drużyny strzela dwa razy). Jako pierwszy strzelał Stefano Travisani, który chwilę przed strzałem poprawił celownik swojego łuku. Niewykluczone, że właśnie dlatego trafił tylko w „7”. Łukasz Ciszek trafił „9”, a po strzale Włoszki Elisabetty Mijno strzała wbiła się w „8”. Milena Olszewska powtórzyła wynik rywalki i wraz ze swym reprezentacyjnym partnerem mogła cieszyć się ze złotego medalu.