SKM Zastal w pierwszej czwórce mistrzostw Polski U15!

SKM Zastal w pierwszej czwórce mistrzostw Polski U15! Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKMu Zastalu Fatto Developer Zielona Góra wygrali z Bryzą Kowale 79-73 i awansowali do pierwszej czwórki mistrzostw Polski do lat 15!

W I połowie mecz był wyrównany, do przerwy miejscowi prowadzili 39-36.

Trzecia kwarta to nadal bitwa z obu stron i prowadzenie po 30 minutach podopiecznych Pawła Kuciemby 56-51.

W 36 minucie remis 58-58, a potem…świetne 5 minut Zastalu, zryw 15-2 i na 1:24 przed końcem zielonogórzanie prowadzą 73-60!

Ale to jeszcze nie koniec.

Zastal myśli już o końcu meczu, a Bryza ma run 11-2! Przewaga spada do 4 punktów, ale w końcu sytuację udaje się opanować – osobiste wykorzystują Chęciński i Nowak i Zastal awansuje do strefy medalowej!

Królem parkietu jest Jakub Kowacki, który zdobywa 33 punkty, a po spotkaniu mówi, że stać i drużynę na jeszcze więcej:

Trener Paweł Kuciemba wzruszony po meczu mówi Radiu Zielona Góra o meczu i sukcesie tak:

W półfinale Zastal zagra jutro z Eneą Poznań. Początek meczu o 14:30 w hali przy Amelii w ZG.