Odra Bytom Odrzański w czwartej lidze!

Odra Bytom Odrzański w czwartej lidze! Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze Odry Bytom Odrzański pokonali u siebie Tęczę Krosno Odrzańskie 2-0 i na sześć kolejek przed końcem sezonu w zielonogórskiej klasie okręgowej zapewnili sobie awans do lubuskiej czwartej ligi.

Pierwsza połowa dość wyrównana, swoje momenty miały obie ekipy, ale piłka jak zaczarowana – nie wpadała do bramki. Zmieniło się to po przerwie. Najpierw w 48 minucie trafił Maciej Konsewicz. Odra zaczęła przeważać i stwarzać okazje, ale piłka wpadła dopiero w 88 minucie, gdy awans był już pewny. Wówczas kapitan gospodarzy Bartosz Skiba ominął bramkarza i triumfalnie umieścił piłkę w pustej bramce.

No i kapitan Odry ocenia ten ważny mecz:

Przyczyny porażki analizował kapitan Tęczy Bartosz Piec:

Odra ligę wygrała i zgarnęła awans. Co teraz? Mówi prezes klubu Piotr Michalewicz.

W tabeli prowadzi Odra Bytom Odrzański, która ma 67 punktów. 46 mają Budowlani Lubsko, a dwa mniej Tęcza Krosno Odrzańskie.