SKM z wygraną w drugim meczu

SKM z wygraną w drugim meczu Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKM-u Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra po porażce z Gdyńską Akademią Koszykówki, tym razem wygrali u siebie z Akademią Koszykówki Komorów 81-67 w finałach Mistrzostw Polski juniorów.

Zielonogórzanie od początku mieli przewagę, choć pierwszą kwartę wygrali zaledwie 17-15. W drugiej gospodarze mieli momentami kilkanaście „oczek” przewagi i na przerwę schodzili prowadząc pewnie, 40-30.

Po przerwie obudzili się goście, ale choć zbliżali się do SKM-u nie zdołali uzyskać prowadzenia na dłuższą metę. Zespół z Komorowa grał niekonsekwentnie, a Zastal rozkręcał się z każdą akcją. Zwłaszcza w ostatnie kwarcie, po której zielonogórzanie cieszyli cię z wygranej 81-67. Tym samym meldują się w najlepszej „szóstce” Mistrzostw Polski juniorów.

Mecz ocenia najlepszy w ekipie zielonogórskiej Rafał Szpakowski (30 punktów):

Jutro o 17.15 w hali przy ul. Amelii kolejny pojedynek. SKM zmierzy się z Energą Hutnik Koszykówka. Warszawianie dziś wygrali z faworyzowany GAK Gdynia.