Derby dla Zorzy!

Derby dla Zorzy! Radio Zachód - Lubuskie

Zorza Ochla pokonała u siebie Chynowiankę 2-1 w zielonogórskich derbach klasy okręgowej.

Wynik ustalony był już w pierwszej połowie. Zorza, która w tej części miała przewagę, najpierw wykorzystała rzut karny (strzelcem Łukasz Janus) po kontrowersyjnym faulu, a w 32. minucie po akcji i podaniu ze skrzydła piłkę w siatce umieścił Patryk Oleksa. Wydawało się, że po dwóch ciosach Chynowianka jest na kolanach, ale w 37. minucie piłka niespodziewanie trafiła pod nogi Pawła Kotarskiego, który akurat znajdował się w polu karnym Zorzy i trafił do bramki.

Po zmianie stron więcej okazji na bramkę miała Zorza, ale Chynowianka także miała swoje momenty. Najbliżej podwyższenia wyniku byli jednak gospodarze. Tuż przed końcem Tomasz Wasielewski ominął bramkarza i strzelił na pustą bramkę, ale chwilę wcześniej znalazł się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Zorza jednak wygrała te derby 2-1, zgarnęła drugie zwycięstwo w drugim meczu rundy wiosennej, a Chynowianka wciąż czeka na pierwszy komplet punktów w sezonie.

Więcej o spotkaniu Zorza Ochla – Chynowianka we wtorek w magazynie Nasza piłka na antenie Radia Zielona Góra po 17.10.