Sowiński z czterema medalami ME!

Sowiński z czterema medalami ME! Radio Zachód - Lubuskie

Parastrzelec Startu Zielona Góra i reprezentacji Polski Szymon Sowiński zdobył cztery medale podczas Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym pneumatycznym w norweskiej miejscowości Hamar. Sowiński „wystrzelał” dwa mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Europy.

Indywidualnie Szymon Sowiński zdobył złoty medal w konkurencji P5  (pistolet pneumatyczny standard) z wynikiem 352 pkt. oraz srebrny medal w P1  (pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn uzyskując rezultat 558 pkt.+ finał 226,2 pkt.

Jego wysokie lokaty przyczyniły się do zdobycia drużynowo złotego medalu w konkurencji P5 (pistolet pneumatyczny standard 40 strz.) oraz srebrnego medalu w konkurencji P1 (pistolet pneumatyczny 60 strz.) w tym samym składzie (Szymon Sowiński – Start Zielona Góra, Kacper Pierzyński – Start Szczecin, Filip Rodzik – Skorpion Polkowice). Sam zawodnik z formy jest zadowolony zwłaszcza, że podczas Pucharu Świata w czerwcu we Francji może wywalczyć awans na kolejne w swojej karierze Igrzyska Paraolimpijskie: