Węgrzy najlepsi w PP w pięcioboju

Węgrzy najlepsi w PP w pięcioboju Radio Zachód - Lubuskie

Węgrzy Blanka Bauer i Bence Demeter wygrali drugą edycję Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w Zielonej Górze-Drzonkowie. Polacy poza podium w kategoriach seniorskich.

Blanka Bauer zwyciężyła z wynikiem 1456 punktów. Tuż za nią ze stratą 18 „oczek” pochodząca z Litwy Elzbeta Adomaityte, a podium zamknęła inna Węgierka Noemi Eszes. Przed ostatnią konkurencją prowadziła Oktawia Nowacka, ale przez pomyłkę przebiegła dodatkowe okrążenie i finalnie wylądowała na 28. miejscu. Najlepsza z Polek Natalia Hachulska z UKS-u Żoliborz była piąta.

Wśród Panów podium zdominowali Węgrzy. Wygrał Bence Demeter, który zdobył 1528 punktów i wyprzedził Gergo Salge 1524 pkt. oraz Gergo Bruckmanna 1507 pkt. Maciej Dukielski z UKS-u G-8 Bieany Warszawa z wynikiem 1480 pkt. był siódmy i najlepszy z Polaków.

Najlepsi zielonogórzanie wśród seniorów to trzynaści Nela Szczur i Paweł Miluch. Na zawodach zabrakło czołówki krajowej, oraz kilku zawodników ZKS-u Drzonków.