Złoto i brąz polskich sztafet na zakończenie MME

Złoto i brąz polskich sztafet na zakończenie MME Radio Zachód - Lubuskie

MarekStaniszewski

Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski wywalczyli złoto mistrzostw Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym w kategorii sztafet mieszanych. Drugie miejsce zajęła druga sztafeta czeska – Aranka Chalupnikova i Lukas Svechota. Na trzecim miejscu po uwzględnieniu protestu uplasował się drugi nasz duet, Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz. Polacy przybiegli za Białorusinami, którzy jednak startowali w nieregulaminowych strojach i zostali zdyskwalifikowani.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy 2018 w Drzonkowie – Polska zdobyła dwa złote medale: indywidualnie Łukasz Gutkowski, w sztafetach mieszanych Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski, drużynowo srebro wywalczył nasz zespół, a brąz druga sztafeta mieszna Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz.