Bartosz Zmarzlik najlepszy w Cardiff!

Bartosz Zmarzlik najlepszy w Cardiff! Radio Zachód - Lubuskie

M.Noskowicz

Bartosz Zmarzlik odniósł trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach Grand Prix na żużlu.

Zawodnik Stali Gorzów zwyciężył GP Wielkiej Brytanii. Na torze w Cardiff Zmarzlik w rundzie zasadniczej zgromadził 13 punktów a w swoim wyścigu półfinałowym zdystansował trójkę innych Polaków: Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego i Patryka Dudka (ostatecznie sklasyfikowany na 5. miejscu). W finale za gorzowianiem był Tai Woffinden, Janowski i Greg Hancock.

Znów słaby występ zanotował drugi z zawodników Stali Gorzów w cyklu GP. Martin Vaculik wygrał co prawda pierwszy swój wyścig, ale w pozostałych nie zdobył już punktu i ukończył zawody na 15. miejscu. W klasyfikacji generalnej Zmarzlik awansował na 5. miejsce i do trzeciego Janowskiego traci już tylko 4 punkty. Dudek jest ósmy.