Syrena i Spójnia ratują IV ligę. Czarna sobota Czarnych i Arki

Syrena i Spójnia ratują IV ligę. Czarna sobota Czarnych i Arki Radio Zachód - Lubuskie

Syrena Zbąszynek i Spójnia Ośno Lubuskie uratowały rzutem na taśmę IV ligę! W decydujących meczach wygrały odpowiednio z Czarnymi Witnica i Arką Nowa Sól i „spuściły” te dwa ostatnie zespoły do okręgówki.

W najlepszej sytuacji przed dzisiejszymi meczami byli Czarni Witnica, którzy potrzebowali do utrzymania remisu. Syrena jednak złoiła im skórę – wygrała 4:0 prowadząc do przerwy 1-0. Bramki dla Syreny strzelali – Maciejewski w 36 minucie, Mencel w 65 i Dulat dwie – w 66 i 74 minucie.

W Ośnie Lubuskim do przerwy prowadziła Arka Nowa Sól po golu w 13 minucie Patryka Zawojka i to nowosolanie w tym momencie utrzymywali się w lidze. Ale w II połowie Bondaruk wyrównał – w 58 minucie, a w 65 Masztalerz ustalił wynik spotkania na 2-1 dla Spójni.

Arka w ogóle kończyła mecz w dziewiątkę, bo najpierw za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Dębiczak, a potem po kopnięciu rywala czerwoną kartkę dostał Rytwiński.

Zatem z lubuskiej 4 ligi awans wywalczył Falubaz Gran-Bud Zielona Góra. Spadają Sprotavia Szprotawa, Odra Bytom Odrzański, Lubuszanin Drezdenko, Arka Nowa Sól i Czarni Witnica.