Dziś o 16:40 kolejna koszykarska bitwa o finał!

Dziś o 16:40 kolejna koszykarska bitwa o finał! Radio Zachód - Lubuskie

F.Górecki

Koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów przegrały ze Ślęzą Wrocław 61:63 w meczu numer 3 półfinału mistrzostw Polski. Nasz zespół wygrywa 2:1. Dzisiaj w hali przy Chopina w Gorzowie mecz nr 4.

Gorzowianki dobrze weszły we wczorajszy w mecz prowadząc po kilku minutach różnicą kilku punktów. Wrocławianki jednak zmniejszyły część strat. Po I kwarcie InvestInTheWest Gorzów prowadził 22:18. Ślęza zaczęła jednak na początku drugiej kwarty grać agresywniej w obronie i odrobiła straty. Po 15 minutach był remis po 27:27. A po II kwartach także remisowo – 35:35.

W trzeciej kwarcie mieliśmy prawdziwą bitwę „kosz za kosz”. Ślęza grała jednak agresywniej, a nasze zawodniczki popełniały błędy. Na 3 minuty przed końcem tej odsłony wrocławianki odskoczyły na osiem „oczek”.  Po III kwartach gorzowianki przegrywały 43:47.

Ostatnia kwarta to zażarta walka o każdą piłkę. Nasze koszykarki prowadziły w pewnym momencie już 57:52. Ślęza walczyła jednak do końca meczu. Wrocławianki odrobiły straty, wyszły na prowadzenie 62:61. Na 18 sekund przed końcem czwartej kwarty Marissa Kastanek wykonywała dwa rzuty wolne. Trafiła tylko raz i akademiczki miały ostatnia akcję. Niestety, na 2,6 sek. przed końcową syreną Annamarija Prezelj popełniła faul w ataku i ostatecznie nasz zespół przegrał 61:63. W czwartek mecz nr  4. Początek o godzinie 16.40.