SKM Zastal w finałach MP U-18!

SKM Zastal w finałach MP U-18! Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKM-u Zastal Fatto Deweloper pokonali UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 81:56 w ostatnim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski do lat 18 i awansowali do finałów.

Pierwszą kwartę minimalnie wygrała ekipa ze stolicy – 14:13. Druga część meczu była świetna w wykonaniu zielonogórzan, którzy zwyciężyli w niej 29:11 i zbudowali sobie bezpieczną przewagę, którą zdołali utrzymać do końca. W kolejnych dwóch kwartach SKM Zastal zwyciężył kolejno – 20:16 i 19:15.

Zielonogórzanie wygrali dwa z trzech meczów, zajęli drugie miejsce w turnieju, którego byli gospodarzem i uzyskali awans do majowego turnieju półfinałowego.

W pierwszym niedzielnym meczu Trefl Sopot rozgromił UKS Kaspro Ostrów Wlkp. 112:65 i to ekipa z Trójmiasta z kompletem zwycięstw wygrała zielonogórską imprezę. Trzecie miejsce zajęli warszawianie, a ostatnie ostrowianie.