Fatalny mecz Stelmetu w lidze VTB

Fatalny mecz Stelmetu w lidze VTB Radio Zachód - Lubuskie

Fot: Krzysztof Filmanowicz

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra przegrali kolejny mecz w lidze VTB. Tym razem na wyjeździe z Niżnym Novgorodem po kompromitującej momentami grze 61-101.

Jeszcze I kwarta dawała nadzieję na przyzwoity wynik. Stelmet przegrywał po niej tylko 17-21.

Druga kwarta to już jednak coraz większa przewaga miejscowych, którzy bez problemu uciekli Stelmetowi na niemal 20 punktów. Zakończył tę kwartę były gracz zielonogórskiej drużyny Vladimir Dragicević, który na jej zakończenie trafił za 3! Po 20 minutach było 50-33 dla Niżnego.

W III kwarcie Stelmet oddał rywalom zupełnie mecz, koszykarze z ZGóry grali zupełnie bez energii – jakby stwierdzili,  że już trzeba oszczędzać siły na wtorkowy mecz z Polskim Cukrem Toruń. W obronie były błędy, w ataku żadnej koncepcji – miejscowi karali za to Stelmet co rusz i po 30 minutach prowadzili już 79-46.

O czwartej kwarcie nie ma co pisać – Niżny panował na parkiecie, a Stelmet po prostu dograł mecz do końca zbierając baty. Przegrał ostatecznie 40 punktami 61-101. Wiadomo było przed meczem, że o wygraną będzie ciężko – tak słabego basketu, jaki pokazał Stelmet trudno się było spodziewać!