Sobotni Konkurs Sportowy (16.03)

Sobotni Konkurs Sportowy (16.03) Radio Zachód - Lubuskie

Sobotni Konkurs Sportowy

W Sobotnim Konkursie Sportowym (16.03) nie udało się wyłonić kolejnego finalisty. Najbliżej byli panowie: Piotr z Lubiszyna, Marian z Różanówki i Jacek z Zielonej Góry. Ostatnia szansa zdobycia nominacji do finału – 23.03. Na razie jedynym finalistą jest pan Marek Stachowiak z Gorzowa.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (16.03):

1. Ryszard Franczyszyn jedna z żużlowych legend Stali Gorzów w 2019 roku będzie pracował jako szkoleniowiec. W jakim klubie? Odp. W Polonii Bydgoszcz.

2. Ile zmian w trakcie meczu unihokeja może dokonać każda drużyna? Odp. Może zmieniać zawodników dowolną ilość razy, wymiana może być pojedyncza lub całkowita ale zawsze w strefie zmian.

3. Kto został najlepszym sportowcem Warszawy w 2018 roku w 19 Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy? Odp. Anita Włodarczyk. Aktualna mistrzyni Europy w rzucie młotem pokonała żeglarkę Zofię Klepacką i wioślarkę Agnieszkę Kobus-Zawojską. Najpopularniejszym sportowcem stolicy wybrano za to 17-letnią tenisistkę Igę Świątek.

4. Która z naszych reprezentantek zajęła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji tegorocznego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich? Odp. Kamila Karpiel. Cykl wygrała Słowenka Katra Komar.

5. Kto pełni obecnie funkcję trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych? Odp. Po zwolnieniu Piotra Przybeckiego – Patryk Rombel i Sławomir Szmal.

6. Gdzie i kiedy odbędzie się tegoroczny finał piłkarskiej Ligi Mistrzów? Odp. 1 czerwca na stadionie Metropolitano w Madrycie.

7. Który z polskich lekkoatletów sięgał po cztery tytuły mistrza Europy w biegu 1500 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej? Odp. Henryk Szordykowski w latach 1969-1974.

8. Kto jest liderem tegorocznego kolarskiego wyścigu Paryż – Nicea? Odp. Michał Kwiatkowski.