Botas rozgromiony, IITW ENEA walczy dalej

Botas rozgromiony, IITW ENEA walczy dalej Radio Zachód - Lubuskie

Środowe zwycięstwo zespołu z Brna nad drużyną Ramli sprawiło, że sytuacja w grupie mocno się skomplikowała, a przed naszym zespołem otworzyła się szansa na awans do play off z pierwszego miejsca. Jednak najważniejsze było po prostu wygrać w Ankarze, bo porażka eliminowała nasze koszykarki z dalszej gry w EuroCup Women. I tak się stało! Zespół InvestInTheWest ENEI wygrał w Ankarze z Botasem 83:49.

Zespół Botasu przystąpił do meczu w niemal krajowym składzie, który uzupełniała naturalizowana Quanitra Hollingsworth oraz Rosjanka Marina Bas. Spotkanie rozpoczęło się o trafień Hollingsworth oraz Melis Gulcan, po których miejscowe prowadziły 4:0. Na szczęście koszykarki z Gorzowa Wlkp. szybko przełamały strzelecką niemoc i w 6 minucie, po trafieniu Cheridene Green wyjść na prowadzenie 10:9, by zakończyć pierwszą kwartę z czteropunktową przewagą (20:16).
Dobra gra naszych koszykarek, trwała także w drugiej kwarcie. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego uzyskały przewagę pod tablicami, co z kolei skutkowało zwiększeniem dystansu punktowego. Na ok. 3 minuty przed jej zakończeniem, po trafieniu Cloe Jackson, przewaga InvestInTheWest ENEI wzrosła do ośmiu punktów (33:25).
Dłuższa i mocniejsza ławka akademiczek dawała spore nadzieje na to, że z czasem wyższość naszego zespołu będzie coraz bardziej widoczna. I tak też się stało już w trzeciej części spotkania, w której nasz zespół całkowicie zdominował rywalki wygrywając tę kwartę aż 24:7 i w efekcie do ostatniej gorzowianki przystępowały prowadząc 61:37. Już w tym momencie wiadomo było, że ten mecz wygrają, ale by awansować z pierwszego miejsca w grupie gorzowianki musiały wygrać różnicą co najmniej 11 punktów. Jak się okazało drużyna Botasu praktycznie straciła ochotę do gry co było tylko wodą na młyn doskonale grających gorzowianek, które dopiero po 6 minutach pozwoliły gospodyniom na pierwsze trafienie w ostatniej części meczu wygrywając go zdecydowanie różnicą 37 punktów.