II liga szczypiornistek: Pierwsza wygrana Sparty Gubin

II liga szczypiornistek: Pierwsza wygrana Sparty Gubin Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

W drugiej lidze piłkarek ręcznych pierwsze w sezonie 2019/20 zwyciestwo Sparty Gubin. Podopieczne trenera Kazimierza Barłoga pokonały w Gubinie – APR Świdnica 34:31.

Początek spotkania był udany w wykonaniu Sparty, ale w 21 minucie prowadzenie objęły szczypiornistki ze Świdnicy. Końcówka pierwszej połowy znów należała jednak do gubinianek, które na przerwę zeszły przy prowadzeniu 16:13. Druga połowa dostarczyła sporych emocji. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 47 minucie APR prowadził 26:24, ale po dwóch minutach Sparta doprowadziła do rezultatu 27:26. W końcówce nie brakowało zapalnych sytuacji, ale ostatecznie zwycięsko z konfrontacji wyszły gubinianki:

Najwięcej bramek dla Sparty zdobyły: Sylwia Włodarczyk 15 i Marta Mielczarczyk 9.