wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna LUBUSKIE

Pierwsza taka hipotermia w kraju

Zofia Popielecka Zofia Popielecka
2019-11-14 11:43
fot. Bartosz Schaefer

fot. Bartosz Schaefer

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Po raz pierwszy w kraju zastosowali hipotermię w karetce.

Szpital Uniwersytecki od miesiąca w swojej karetce neonatologicznej posiada sprzęt do hipotermii noworodków. Lekarze mieli okazję zastosować go po raz pierwszy, kiedy w Nowosolskim szpitalu urodziło się dziecko z niedotlenieniem mózgu. Karolina Polanin, lekarz w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze mówi, że noworodka należało przewieźć do szpitala we Wrocławiu, a transport w stanie hipotermii był dla niego jedyną szansą:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2019/11/z-popielecka-pierwsza-hipotermia-1.mp3

 

Marzena Michalak-Klos, kierownik Klinicznego Oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego, mówi, że hipotermia w karetce umożliwia szybką reakcję, która może uratować życie małych pacjentów:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2019/11/z-popielecka-pierwsza-hipotermia-2.mp3

 

Dorota Tomaszewska, pielęgniarka neonatologiczna, która brała udział w pierwszym takim transporcie w kraju, mówi, że było to wyjątkowe wydarzenie ze względu na uratowanie noworodka:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2019/11/z-popielecka-pierwsza-hipotermia-3.mp3

 

Przypomnijmy, że sprzęt neonatologiczny trafił do karetki neonatologicznej miesiąc temu i został użyty po raz pierwszy w kraju przez zielonogórskich lekarzy.

Tagi: Zielona Góra

Czytaj również

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
LUBUSKIE

Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

22 czerwca 2026

Ponad 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka Zielonej Góry, która padła ofiarą oszustów podszywających się pod doradców inwestycyjnych. Kobieta znalazła w...

fot. Krzysztof Filmanowicz
LUBUSKIE

Zielonogórskie kluby sportowe apelują o stabilne finansowanie

22 czerwca 2026

Zielonogórskie kluby sportowe szkolą setki młodych zawodników i odnoszą sukcesy na arenach krajowych oraz międzynarodowych. Ich przedstawiciele podkreślają jednak, że...

fot. KMP w Zielonej Górze/Miejski Monitoring
LUBUSKIE

20-latek stracił prawo jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole

22 czerwca 2026

20-letni mieszkaniec Zielonej Góry stracił prawo jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole. Niebezpieczny manewr zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Do...

fot: P.Kozubaj
LUBUSKIE

Zielonogórska młodzież otrzymała stypendia kulturalne

22 czerwca 2026

Zielona Góra stawia na kulturę. W ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla muzyków, twórców literackich oraz przedstawicieli sztuk plastycznych....

fot: P.Kozubaj
LUBUSKIE

Zielonogórzanie żegnają amfiteatr [ZDJĘCIA]

21 czerwca 2026

Zielonogórzanie symbolicznie żegnają amfiteatr. W niedzielne popołudnie każdy z mieszkańców może wejść na widownię i zrobić pamiątkową fotografię na tle...

fot: P.Kozubaj
LUBUSKIE

Bieg Zielona Góra Tętni Dobrem [ZDJĘCIA]

21 czerwca 2026

255 osób wzięło udział w biegu „Zielona Góra Tętni Dobrem”. To już piąta edycja tej imprezy, która ma na celu...

najnowsze z Lubuskiego

Gorzowskie podium na „Jancarzu”

Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

Tylko cztery strzeżone kąpieliska w powiecie wschowskim

Kończy się nabór do szkół ponadpodstawowych

Przygotowania do szprotawskiego śpiewania

Zielonogórskie kluby sportowe apelują o stabilne finansowanie

20-latek stracił prawo jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Targi w twierdzy Kostrzyn

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj