Udany rewanż Olimpii

Udany rewanż Olimpii Radio Zachód - Lubuskie

Siatkarze Olimpii Sulęcin pokonali SPS Słupca 3:1 w kolejnym meczu II ligi.

W trwającym sezonie obie drużyny spotkały się już w rozgrywkach o Puchar Polski. W Słupcy miejscowi siatkarze pokonali Olimpię 3:2, ale przed dzisiejszym spotkanie trener Olimpii Łukasz Chajec zapowiadał walkę o komplet punktów. Jego przewidywania potwierdziły się, choć kibice na trybunach sulęcińskiej hali nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Pierwsza partia, wygrana prze miejscowych 25:23 zapowiadała ciekawe i wyrównane spotkanie. Tymczasem w drugim secie gospodarze wręcz zdemolowali przeciwników wygrywając pewnie 25:14. Wydawało się, że sulęcinianie złapali właściwy rytm i spokojnie wygrają w trzech setach. Tymczasem rywale walczyli i w trzeciej partii nie pozwalali miejscowym na zbyt wiele, a że w drużynie Olimpii można było zauważyć lekka dekoncentrację na efekty nie trzeba było długo czekać. W połowie seta siatkarze ze Słupcy odskoczyli na kilka punktów i przy prowadzeniu 24:20 mieli pierwszego setbola. Goście wygrali, ale ta sztuka udała im się dopiero za czwartym podejściem za sprawą autowego serwisu Macieja Kordysza. Podrażnieni stratą seta sulęcinianie w czwartym secie zagrali niemal bezbłędnie, zaś rywale sprawiali wrażenie jakby nie wiedzieli co mają robić na boisku. Efekt: 25:13 dla Olimpii i cały mecz wygrany 3:1.