Sobotni Konkurs Sportowy (17.08)

Sobotni Konkurs Sportowy (17.08) Radio Zachód - Lubuskie

sks

W Sobotnim Konkursie Sportowym – znów bez finalisty. Do rywalizacji stanęło ośmiu słuchaczy, a najbliżej awansu do finału był pan Marek ze Sławy, który prawidłowo odpowiedział na dwa pytania. Ostatnia szansa na zdobycie nominacji do finału – 24.08. Sierpniowy finał odbędzie się 31.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (17.08):

1. Kto został trenerem ekstraklasowych piłkarzy Wisły Płock? Odp. Radosław Sobolewski, który ostatnio pracował jako asystent Macieja Stolarczyka w Wiśle Kraków.

2. Kto został tegorocznym mistrzem Polski w jeździe na czas i który to tytuł tego zawodnika? Odp. Maciej Bodnar po raz szósty w karierze został mistrzem Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas.

3. Córka którego z siatkarskich złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, była kapitanem siatkarskiej reprezentacji Francji? Odp. Anna Rybaczewski – córka Mirosława.

4. Od których Igrzysk Olimpijskich pięciobój nowoczesny jest rozgrywany jednego dnia? Odp. Od roku 1996 czyli Igrzysk XXVI Olimpiady w Atlancie pięciobój nowoczesny jest rozgrywany w ciągu 1 dnia (wszystkie konkurencje). We wcześniejszych Igrzyskach każda konkurencja była rozgrywana w osobny dzień.

5. Gdzie odbędą się tegoroczne lekkoatletyczne mistrzostwa Polski? Odp. W Radomiu od 23 do 25 sierpnia.

6. Które miejsce na liście rankingowej WTA zajmuje Iga Świątek? Odp. Iga Świątek awansowała o dziesięć miejsc i zajmuje 55. pozycję. To najwyższe miejsce w karierze 18-letniej Polki. Nową liderką została Japonka Naomi Osaka. Druga jest Australijka Ashleigh Barty, a trzecia Czeszka Karolina Plisksova.