Były wiceszef Agencji Wywiadu zatrzymany za pedofilię

Państwowa Komisja ds. Pedofilii

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Envato

Jak poinformowała w poniedziałek telewizja TVP INFO, kilka dni temu zatrzymany pod zarzutem dokonania czynów o charakterze pedofilskim, został były wiceszef Agencji Wywiadu Paweł W. Był on zastępcą szefa AW do listopada 2015 roku.

Do zatrzymania byłego pułkownika wywiadu doszło w piątek. Paweł W. od trzech lat nie jest już czynnym funkcjonariuszem Agencji. Mężczyzna do listopada 2015 r. – kiedy w wyniku wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych dokonano wielu zmian w kierownictwie wszystkich służb specjalnych – pełnił funkcję wiceszefa Agencji Wywiadu.

Po tym, jak został odwołany z funkcji – decyzją premiera po opinii komisji ds. służb specjalnych – jeszcze dwa lata był związany ze służbami specjalnymi, lecz – jak wynika z dziennikarskich ustaleń – przez długi czas przebywał na zwolnieniu.

Wiceminister sprawiedliwości o walce z pedofilią: To całkowita nieprawda, że rząd Zjednoczonej Prawicy nic nie zrobił

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że pedofilia jest problemem, który dotyczy różnych środowisk i z którym trzeba walczyć. W Programie 1 Polskiego Radia odniósł się w ten sposób do filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego, poświęconego przestępstwom seksualnym wobec dzieci w świecie celebrytów i biznesmenów, oraz do filmu braci Sekielskich, który dotyczył przestępstw popełnianych przez niektórych duchownych.

Michał Wójcik podkreślił, że walka z pedofilią powinna się odbywać „na zasadzie łączenia sił”. „To jest problem, który powinien połączyć różnych polityków, różne środowiska, żeby to zwalczać” – powiedział wiceminister sprawiedliwości. Podkreślił, że do walki z pedofilią potrzebna jest uczciwość.

„Nie można mówić, że przez ostatnie lata rząd, PiS, Solidarna Polska nic nie zrobili w tym temacie, bo to jest całkowita nieprawda”

– stwierdził wiceminister sprawiedliwości. Przypomniał, że w ostatnich latach rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził rejestr pedofilów i doprowadził do utworzenia komisji do spraw walki z pedofilią.

„To są rewolucyjne zmiany w przepisach, które zostały przygotowane w ministerstwie sprawiedliwości”

– podkreślił gość Polskiego Radia.

Michał Wójcik przypomniał, że zmiany dotyczące ścigania przestępstw wobec nieletnich zaszły także w Kodeksie karnym. „Artykuł 240. Dzisiaj jest karane to, jeżeli ktoś wie o tym, że popełniono przestępstwo pedofilskie wobec dziecka i ktoś nie zawiadomi – za to dzisiaj jest kara” – przypomniał wiceminister.

W filmie „Nic się nie stało”, mówiącym o wykorzystywaniu nastolatek, zostały wspomniane nazwy lokali z Sopotu: „Zatoka Sztuki” oraz „Dream Club”. Reżyser Sylwester Latkowski mówił w ubiegłym tygodniu na antenie Polskiego Radia 24, że bywała w nich „śmietanka towarzyska” Warszawy.

Exit mobile version