Ćwierćfinał MP juniorek: Czwarte miejsce zielonogórzanek

Ćwierćfinał MP juniorek: Czwarte miejsce zielonogórzanek Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

W Zielonej Górze odbył się ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. W dwóch pierwszych dniach turnieju gospodarz imprezy UKS 13 LO VII przegrał z ZSMS Poznań 0:3 i z Chemikiem Olsztyn także 0:3.

Dziś w meczu o trzecie miejsce zielonogórzanki przegrały po tie breaku z AZS AWF Wrocław. Pierwszego seta siatkarki UKS 13 wygrały do 23, drugiego przegrały do 21. W trzecim ekipa zielonogórska pokonała rywalki do 21, a w czwartym przegrała do 18. Piąty set wyraźnie pod dyktando wrocławianek, które zwyciężyły 15:6. Szkoleniowiec zielonogórzanek Jarosław Łukaszkiewicz powiedział, że jego zespół miał problem w przyjęciu i to zadecydowało o porażce:

Awans do turnieju półfinałowego uzyskały zespoły: UKS Chemik SMS Olsztyn i UKS ZSMS Poznań. W meczu o pierwsze miejsce Chemik wygrał z ZSMS-em 3:1.