Gorzowskie koszykarki przegrały półfinał Pucharu Polski

Gorzowskie koszykarki przegrały półfinał Pucharu Polski Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarki PolskiejStrefyInwesytycji Enei Gorzów Wlkp. przegrały w rozgrywanym w Lublinie półfinałowym spotkaniu Suzuki Pucharu Polski z Arką Gdynia 65:70.

Początek pojedynku wymarzony dla koszykarek z Gorzowa, które po 2 minutach gry prowadziły już 9:0 i trener Arki Gundars Vetra musiał poprosić o przerwę. Po powrocie obu drużyn na boisko zespół z Gdyni zaczął grać skuteczniej i szybko odrobił straty bo już w połowie kwarty na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. W końcówce pierwszej części gry, głównie dzięki akcjom Kahleah Copper akademiczki ponownie wyszły na prowadzenie by zakończyć tę kwartę prowadząc pięcioma punktami.

W drugiej role się odwróciły. Gdynianki mocniej zaatakowały i śmielej broniły dzięki czemu schodziły na długą przerwę prowadząc 32:28. Bez wątpienia to zespół z Gorzowa przystępowałby do drugiej połowy w roli lidera gdyby nasze koszykarki częściej trafiały z rzutów wolnych. Tymczasem w pierwszych 20 minutach na 15 rzutów osobistych trafiły tylko 7, podczas gdy zespół Arki wykorzystał wszystkie 6 rzutów wolnych. Pierwsza połowa trzeciej kwarty wyrównana, ale na dwie minuty przed jej zakończeniem gdynianki odskoczyły na 8 punktów (47:39). Na szczęście po raz kolejny Copper wzięła sprawy w swoje ręce i na ostatnią przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Arki 50:46.

Tuż po wznowieniu gry Rebecca Allen i Maryja Papowa trafiły zza linii 6,75 m., a chwilę później dwa punkty dołożyła Sonja Greinacher i w 33 minucie gdynianki prowadziły już 58:48. Zespół z Gorzowa walczy jednak zawsze do końca. I tak było i tym razem. Po trafieniu Zhosseliny Maigi na 3 minuty przed zakończeniem tej kwarty strata naszej drużyny zmalała do jednego punktu (59:60). W samej końcówce trafia Allen i Arka prowadzi 4 punktami.

Za trzy punkty odpowiada Maiga i zaczynają się trenerskie szachy. Faule ze strony gorzowskiej i czasy brane przez obu szkoleniowców. W lepszej sytuacji były jednak gdynianki, które wygrały ostatecznie 70:65.

Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 70:65 (15:20, 17:8, 18:18, 20:19)

Arka: Angelika Slamova 5, Rebecca Allen 21, Kamila Podgórna 0, Maryia Papova 17, Paulina Misiek 0, Amalia Rembiszewska 0, Marissa Kastanek 8, Marie Gülich 8, Sonja Greinacher 6, Barbora Balintova 5.

PolskaStrefaInwestycji Enea: Kahleah Copper 30, Katarzyna Dźwigalska 0, Cheridene Green 11, Wiktoria Keller 1, Annamaria Prezelj 7, Laura Juskaite 6, Zhosselina Maiga 8, Jasmine Thomas 2.