II liga futsalu: W zielonogórskich derbach – górą akademicy

II liga futsalu: W zielonogórskich derbach - górą akademicy Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

W meczu II ligi futsalu w hali zielonogórskiego Uniwersytetu zmierzyły się lider i wicelider tabeli. W derbowym pojedynku AZS UZ pokonał Drzonkowiankę 10:4.

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej wygranej akademików, bo w 9 minucie Drzonkowianka prowadziła 2;1, a ponadto rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Księżniak. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem AZS-u 5:3, ale po zmianie stron doświadczeni akademicy zdobywali kolejne bramki, a Drzonkowianka zrewanżowała sie tylko jednym golem:

Bramki dla Drzonkowianki zdobyli: Paweł Dzikowicz, Jakub Księżniak, Roman Rechun i Tomasz Sroczyński, a dla AZS-u: Rafał Gronostaj 3, Jakub Turowski i Łukasz Hanc po 2 oraz Ireneusz Butowicz, Dawid Kaczor i Sebastian Hausler po 1.