Historyczny wyczyn w jubileuszowym roku FC Kursko

Historyczny wyczyn w jubileuszowym roku FC Kursko Radio Zachód - Lubuskie

W jednym z dwóch rozegranych dziś spotkań III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu gorzowskiego A-klasowe FC Kursko pokonało w Międzyrzeczu swojego ligowego rywala, Zielonych Lubiechnia Wielka 3:1.

Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0 po dwóch trafieniach Macieja Babiaka i jednym Macieja Nowickiego. Goście zdobyli bramkę w 69 minucie po strzale Dawida Zawiszy a 10 minut później ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. W efekcie FC Kursko pierwszy raz w 10-letniej historii klubu awansowało do IV rundy:

W drugim rozegranym dziś meczu trzecioligowa Warta Gorzów rozgromiła na wyjeździe beniaminka okręgówki GKP Pszczew 16:0. Pozostałe spotkania odbędą się w środę oraz w przyszłym tygodniu.