Carina Gubin rozgromiła Arkę Nowa Sól i zameldowała się w III lidze!

Carina Gubin rozgromiła Arkę Nowa Sól i zameldowała się w III lidze! Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

W piłkarskiej JAKO IV lidze lider tabeli Carina Gubin rozgromił Arkę Nowa Sól 7;1 (4:0). Tym zwycięstwem podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego przypieczetowali awans do III ligi. Goście natomiast stracili już jakiekolwiek szanse na utrzymanie.

Nowosolanie przyjechali do Gubina w 12 osobowym składzie i z góry byli skazani na porażkę. Do przerwy Carina po bramkach: Pawła Niewiadomskiego (6′), Przemysława Haraszkiewicza (15), Mateusza Hałambca (25) i Kamil Ganczarka (27) – prowadziła już 4:0. Po zmianie stron gubinianie nieco zwolnili tempo, a w bramce Arki dwoił sie i troił Marcin Korotyszewski. Nie mógł jednak zapobiec utracie kolejnych goli, które strzelali: Przemysław Haraszkiewicz (56), Przemysław Macierzyński (66), Kacper Lechowicz (85). Honorowego gola dla Arki w 87 minucie zdobył Patryk Zawojek: