Pierwszy dzień kajakowych ME na duży plus

Pierwszy dzień kajakowych ME na duży plus Radio Zachód - Lubuskie

Gorzowscy kajakarze i zielonogórski parakajakarzw komplecie awansowali dziś do finału A podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy w Poznaniu.

W K2 500 2. miejsce zajęła Anna Puławska z AZS AWF Gorzów, płynąca wraz z byłą zawodniczką gorzowskiego klubu, reprezentującą obecnie Posnanię Poznań Karoliną Nają. W C2 na 1000 na 3. miejscu uplasował się klubowy kolega Puławskiej Wiktor Głazunow, wraz z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań, z kolei w K2 1000 trzecią pozycję, także dającą bezpośredni awans do finału A wywalczył Przemysław Korsak z G`Power Gorzów i Rafał Rosolski, wychowanek gorzowskiej Admiry, pływający dla Dojlidów Białystok.

Udane występy zaliczył dziś też parakajakarz Startu Zielona Góra. Mateusz Surwiło z 3. miejsca awansował do finału A, w KL3 200. Rywalizacja o medale czeka go w sobotę, tak jak i Kamilę Kubas – w przypadku jej konkurencji Kl2 200 zgłosiło się tylko 8 zawodniczek, więc nie było konieczności rozgrywania kwalifikacji. W sobotę w finale popłyną też Puławska z Nają, z kolei Głazunow z Barniakiem i Korsak z Rosolskim poczekają na decydujący wyścig do niedzieli.