Fatalna druga kwarta Zastalu. Kolejna porażka i Stal coraz bliżej tytułu

Fatalna druga kwarta Zastalu. Kolejna porażka i Stal coraz bliżej tytułu Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 80:95 w czwartym meczu finału PLK. W pierwszej kwarcie spotkanie było wyrównane, w drugiej zdecydowanie odskoczyli ostrowianie i nie oddali prowadzenia już do końca. Aktualny stan rywalizacji to 3:1 dla Stali.

Początek meczu był dość wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się na dłużej utrzymać prowadzenia. Po 4 min rywalizacji był remis 7:7. Po dwóch celnych rzutach za trzy Janisa Berzinsa Zastal odskoczył na 13:9. Stal szybko dogoniła zielonogórzan i znów toczył się bój „ząb za ząb”. Po ponad 8 min gry był remis po 19, a ostatecznie I kwarta zakończyła się wynikiem 23:21 dla Stali.

Ostrowianie dobrze rozpoczęli kolejną partię. Po 12 min rywalizacji prowadzili 32:24. Potem było jeszcze gorzej dla Zastalu, bo po blisko 17 min gry przewaga Stali wynosiła już aż 21 punktów – 48:27. Można było zadać pytanie – gdzie się podział nasz dobry, solidny Zastal? Po pierwszej połowie zespół trenera Żana Tabaka przegrywał 33:57, więc różnica było spora. II kwarta bardzo wyraźni dla Stali – 34:12. W takiej sytuacji ciężko było zachować optymizm na kolejne 20 minut meczu…

Po 23 min gry Stal prowadziła 61:44. Zastal jeszcze walczył. Po 26 min zielonogórzanie przegrywali 51:65. Niedługo później urazu stawu skokowego (najprawdopodobniej) doznał David Brembly.  Po III kwarcie Zastal przegrywał 57:70. Ta część spotkania dla nich – 24:13.

Po 31 min rywalizacji było 75:60 dla Stali, po 35 min – 82:67 dla ostrowian. Minutę później Zastal zniwelował starty do 11 punktów. Po celnym rzucie Geofrey’a Grosella zielonogórzanie przegrywali już tylko 71:82. Nadzieje jeszcze na chwilę odżyły. Jednak po „trójce” Trey’a Kella oraz dwóch celnych rzutach wolnych Jamesa Florence’a Stal szybko powiększyła przewagę do stanu 87:71. Ostatecznie Zastal przegrał w poniedziałkowym meczu 80:95.

Punkty dla Zastalu: Groselle 21, Brembly 14, Richard 12, Berzins 11, Bowlin 9, Put 5, Freimanis i Koszarek – po 3, Williams 3, Sulima 0.

Spotkanie nr 5 odbędzie się we wtorek o godz. 19:30. Jeśli Stal znów zwycięży to sięgnie po tytuł mistrzowski.