Rok temu powstał szpital tymczasowy w Zielonej Górze

szpital tymczasowy w ZG

fot. lubuskie.pl

Dokładnie rok temu w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze powstał szpital tymczasowy. Decyzja o utworzeniu takiej placówki była spowodowana dużym przyrostem osób chorych na covid-19. W ciągu roku leczono tu 2100 pacjentów, z czego 100 to dzieci.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku trwało wyposażanie szpitala w niezbędny sprzęt, kompletowany był również personel. Wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, mówił wtedy o konieczności zatrudnienia kilkudziesięciu lekarzy i pielęgniarek:

W pierwszym miesiącu funkcjonowania szpitala uruchomiono jedno piętro na którym znajdowało się 56 łóżek, w tym 20 respiratorowych. Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka lecznicy, podkreślała, że wszystkie łóżka natychmiast były zajęte:

Bartosz Kudliński, szef szpitala, mówi, że miniony rok nie należał do łatwych. Jak dodaje, najbardziej pracowity był listopad tego roku, w placówce znajdowało się wtedy ponad 400 pacjentów:

Obecnie w szpitalu jest blisko 150 pacjentów, którzy są rozmieszczeni na trzech piętrach. Doktor Kudliński podkreśla, że są to głównie osoby niezaszczepione:

Przypomnijmy, szpital tymczasowy w Zielnej Górze został utworzony rok temu 7 grudnia. 

 

Exit mobile version