Derby dla akademików

Derby dla akademików Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze ręczni AZS-u UZ Zielona Góra pokonali u siebie UKS Trójkę Nowa Sól 30:25 w I-ligowych derbach grupy B.

Przed spotkaniem obie drużyny były sąsiadami w dolnych rejonach tabeli i obie bardzo potrzebowały punktów. Do przerwy akademicy prowadzili 16:10. Do pewnego momentu w pierwszej połowie spotkanie było zacięte i całkiem wyrównane. Później AZS zbudował dość bezpieczną przewagę, której nie oddał już do końca.

Samuel Chomenko, zawodnik AZS-u przyznał, że zielonogórzanie specjalnie przygotowywali się pod Trójkę:

– Jestem trochę załamany tym meczem – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec nowosolan, Alan Raczkowiak:

W innym meczu grupy B I ligi Zew Świebodzin przegrał na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie 29:31.