Maliszewska dwudziesta na Igrzyskach w pięcioboju

Niezbyt udany start Maliszewskiej w finale Pucharu Świata

Marek Staniszewski

Anna Maliszewska z Olimpii Zielona Góra zajęła dwudzieste miejsce w pięcioboju nowoczesnego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wygrała Brytyjka Kate French, druga byłaLitwinka Laura Asadauskaite, a podium zamknęła Węgierka Sarolta Kovacs.

Maliszewska zmagania zajęła od szesnastego miejsca w czwartkowej rundzie rankingowej szermierki.

Dziś odbyła się główna część rywalizacji. Nasza zawodniczka była 26 w pływaniu, w rundzie bonusowej szermierki 17, ale nadal utrzymywała 16 miejsce.

Potem jednak nadeszła jazda konna, w której wszystko się posypało. Koń odmówił jej dwa razy posłuszeństwa już na pierwszych przeszkodach i było po szansach…Maliszewska spadła na 28 miejsce.

W ostatniej konkurencji – biegu ze strzelaniem – znakomicie biegowo przygotowana zielonogórzanka była ósma, ale pozowliło jej to awansować tylko na 20 pozycję, co jest dla niej rozczarowaniem.

Rozczarowany, a nawet wściekły był po zakończeniu rywalizacji trener Andrzej Stefanek:

Polka zgromadziła łącznie 1283 pkt. Triumfowała Kate French (1385 pkt), która o 13 punktów poprawiła rekord olimpijski. Brytyjka wyprzedziła Litwinkę Laurę Asadauskaite (1370 pkt) oraz Węgierkę Saroltę Kovacs (1368 pkt).