Polski Ład: jak oceniamy jego założenia?

Polski Ład: jak oceniamy jego założenia?

Otwarty Mikrofon.

Rząd pokazał szczegóły Polskiego Ładu. Są zmiany w podatkach, emeryturach, a kwota wolna od podatku zwiększy się aż do 30 tysięcy złotych.

Zgodnie z zapowiedziami w weekend Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy program gospodarczy Polski Ład. To ambitny zbiór celów, które mają za zadanie zwiększenie majętności Polaków. Rząd będzie realizował ten program przez najbliższe kilka lat.

Polski Ład dotyczy 10 obszarów: plan na zdrowie, uczciwa praca-godna płaca, dekada rozwoju, rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, dobry klimat dla firm, czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025 oraz złota jesień życia.

Najważniejsze punkty Polskiego Ładu to przede wszystkim podwyższony do 120 tysięcy złotych drugi próg podatkowy, podniesienie do 30 tysięcy kwoty wolnej od podatku, dopłaty do mieszkań, zerowy podatek dla emerytów otrzymujących emeryturę do kwoty 2500 zł i budowa domów do 70 m kw. bez pozwoleń.

Zyskać mają seniorzy, rodziny oraz wszyscy, którzy zarabiają na etatach do kwoty około 10 tys. zł miesięcznie.

Nie wszystkim Polski Ład się jednak spodobał. Od momentu jego ogłoszenia, część opozycji podjęła skoordynowaną akcję krytykowania tego planu dla Polski, odrzucając elementy programu, o które wcześniej sama opozycja postulowała.

Dlatego dziś pytamy, co sądzą Państwo o założeniach Polskiego Ładu? Czy krytyka programu ze strony części opozycji jest uzasadniona? Pyta Daniel Sawicki.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze. 

 

 

Exit mobile version