Jak oceniamy służbę zdrowia w czasach pandemii?

Jak oceniamy służbę zdrowia w czasach pandemii?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Mija rok od wybuchu pandemii koronawirusa. Rok obostrzeń, życia w niepewności, wytężonych działań ze strony ekspertów, rządów na całym świecie i białego personelu, który musi działać w wyjątkowo trudnych warunkach.

W tym szczególnym czasie lekarze, pielęgniarki i cała służba zdrowia są wspierani zarówno finansowo jak i przez różnego rodzaju społeczne akcje, mające uwrażliwić na potrzeby tej grupy zawodowej. Niestety zdarza się, że medycy popełniają błędy.

Przykładem niech będzie ostatnie wydarzenie z Gorzowa, gdzie dopuszczono do wypisania pacjenta ze stwierdzoną demencją, bez uprzedniego poinformowania rodziny. Mężczyzna zgubił się, przez kilka dni był poszukiwany przez setki osób, a w niedzielę wieczorem okazało się, że zmarł, jego ciało znaleziono w okolicy szpitala. Zarząd lecznicy szybko wskazał winnego i zwolnił z pracy lekarza, który miał wypisać pacjenta. Pozostaje jednak pytanie o procedury, które obowiązują w relacjach z pacjentami i zwykłą ludzką przyzwoitość.

To oczywiście skrajny, negatywny przykład, niemniej nasuwa refleksje i pytania. Jakie są Państwa doświadczenia w kontaktach z pracownikami służby zdrowia? Jak oceniacie je przez pryzmat ostatniego roku życia w pandemii? Czy jako pacjenci jesteśmy dobrze traktowani? Czy jest coś czego brakuje nam w kontaktach z medykami? Pyta Janusz Życzkowski

 

Dziś pytamy: Jakie są państwa doświadczenia w kontaktach z pracownikami służby zdrowia? Jak oceniacie je przez pryzmat…

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 23 lutego 2021

 

Exit mobile version