Blisko setka ofiar śmiertelnych, ponad dziesięć tysięcy internowanych działaczy Solidarności, sięgające kilkuset procent podwyżki cen żywności i energii, olbrzymia inflacja i rosnące zadłużenie państwa. Do tego złamanie demokratycznego ducha w polskim narodzie, podkopanie i spowolnienie oczekiwanych przemian. Takie były skutki wprowadzonego 39 lat temu stanu wojennego.
Przypominamy je nieprzypadkowo, bo dziś, część środowiska politycznego, próbuje przyrównywać bieżącą sytuację w kraju i działania państwa, do tamtych tragicznych wydarzeń.
W sytuacji gdy w Polsce rządzi demokratycznie wybrany rząd, opozycja mówi o państwie totalitarnym.
Przywracanie równowagi medialnej określa zamachem na wolność słowa, a bardzo dobre wyniki gospodarcze na wszelkie sposoby próbuje deprecjonować.
W Otwartym Mikrofonie pytamy Państwa o ocenę takiego postępowania i jego adekwatność. Dlaczego tak szybko zapomina się o ciemnych kartach historii Polski i próbuje się zmieniać ich znaczenie? Jak sami wspominacie Państwo czas stanu wojennego, którego kolejną rocznicę będziemy obchodzić 13 grudnia? Pyta Janusz Życzkowski
Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie, za pomocą Facebooka i Twittera.
#OtwartyMikrofon: w niedzielę rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Dziś pytamy, dlaczego obecnie próbuje się zmieniać znaczenie tych wydarzeń? Jak sami wspominacie czas stanu wojennego? Czekamy na komentarze i telefonyhttps://t.co/kjyWHQo8aB
— Radio Zachód (@radiozachod) December 10, 2020