Liczba zakażeń koronawirusem rośnie dynamicznie w całej Europie. W Polsce zdiagnozowano dotychczas ponad 44 przypadki. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane. W wielu miastach zamknięto już czasowo domy kultury, uczelnie, szkoły, przedszkola, biblioteki i samorządowe teatry. Coraz więcej mówi się także o gospodarczych skutkach ograniczeń, które przedsięwzięto, aby stłumić rozwój epidemii.
Problemy przeżywa np. branża turystyczna i hotelarska, firmy cateringowe, centra targowe i wystawiennicze, obiekty kultury, ale i drobni przedsiębiorcy oraz zwykli mieszkańcy, którzy mają ograniczone możliwości zarobkowania. Wychodząc naprzeciw temu, rząd planuje działania osłonowe, które mają złagodzić ekonomiczne skutki koronawirusa.
Na co i na kogo państwo powinno zwrócić uwagę w pierwszej kolejności i jak pomagać w tej wyjątkowej sytuacji? Jakie rozwiązania prawne należałoby Państwa zdaniem przyjąć? Czy jesteśmy gotowi na taki „test z solidarności społecznej”, czy też obawiamy się, że może on być wykorzystany niezgodnie z jego zamierzeniami? Co koronawirus przyniesie indywidualnej, krajowej i globalnej ekonomii? Pyta Marek Poniedziałek
Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.