Dlaczego znikają krzewy i zadrzewienia śródpolne?

Dlaczego znikają krzewy i zadrzewienia śródpolne? Radio Zachód - Lubuskie

fot-olka-knotz

Dzisiaj po 20:00 w magazynie Między Nami Zwierzętami krótka rozmowa z prof. Andrzej Elżanowskim z Polskiego Towarzystwa Etycznego na temat bulwersującej sprawy stada krów, cieląt i byków z Ciecierzyc, które mają zostać uśmiercone. Porozmawiamy o ożywianiu pól, które coraz ekspansywniej  „pożerają” drzewa, krzewy, pasy łąk, które są naturalnym schronieniem dla wielu małych ssaków i ptaków. Jak wpłynąć na rolników, którzy czyszczą swoje pola do czysta?

Dlaczego Ministerstwo chce wybić 179 krów, które od lat żyją na wolności ?

 ” Mają być zabite za to, że człowiek nie dopilnował wobec nich formalności, standardów weterynaryjnych i należytej opieki. Żyły przez lata w zasadzie jako stado wolnościowe, wiele z nich urodziło się „na dziko” pisze na swoim blogu W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokata Karolina Kuszlewicz

Krzysztof Czabański – proszę nie dopuścić do zabicia stada krów. Powinnością człowieka jest ochrona naszych braci mniejszych…

Wyobraźcie sobie zająca, który ucieka przez ogromne pole przed drapieżnym ptakiem. Jeśli pole nie ma pozostawionych małych remiz czy krzewów, zając jest bez szans. Czeka go śmierć. Biolodzy i przyrodnicy zwracają uwagę, że niektóre gatunki bytujące na obszarach łąk i  pól skazane są na drastyczne zmniejszenie ich populacji, co nie pozostanie bez konsekwencji dla środowiska, które działa jak system naczyń połączonych. Które gatunki są już zagrożone? Jak przekonać rolnika, żeby zostawił część swojego pola naturze?

Zadrzewienia śródpolne, tzw. remizy są domem dla wielu małych ssaków oraz ptaków. W magazynie Między Nami Zwierzętami porozmawiamy o tym jak nie dopuścić do degradacji środowiska, niszczenia remiz, które są także schronieniem dla małych ssaków

 

Dzisiaj po 20:00 w magazynie Między Nami Zwierzętami porozmawiamy o ożywianiu pól, które coraz ekspansywniej  „pożerają” drzewa, krzewy, pasy łąk, które są naturalnym schronieniem dla wielu małych ssaków i ptaków. Jak wpłynąć na rolników, którzy czyszczą swoje pola do czysta?

 

Jacek Banaszek, łowczy okręgowy z Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze

Sebastian Pilichowski, biolog i edukator przyrodniczy

Andrzej Trzop z Lubuskiego Oddziału Regionalnego  ARiMR

 

Po 21:00 Małgorzata Biegańska-Hendryk i jej mini wykład o żywieniu zwierząt. Dowiemy się czy można podawać naszym pupilom „ludzkie” probiotyki oraz na co zwrócić uwagę kupując im żwacze do gryzienia?

21:45 spotkanie przyrodnicze z Piotrem Dziełakowskim

 

8 maja, 20:00 – 22:00 Radio Zachód na 103 i 106 FM

 

fot. Olka Knotz

 

Exit mobile version