GUS o lubuskich babciach i dziadkach

GUS o lubuskich babciach i dziadkach Radio Zachód - Lubuskie

Fot. Envato

Z okazji dzisiejszego i jutrzejszego święta, Urząd Statystyczny w Zielonej Górze przygotował specjalny raport na temat lubuskich babć i dziadków. Jak się okazuje, zarówno w naszym regionie, jak i w całej Polsce, z roku na rok jest ich coraz więcej.

W województwie lubuskim stanowią oni już ponad 25 procent społeczeństwa. Co ważne, babcie i dziadkowie żyją dziś znacznie dłużej, niż jeszcze 10 lat temu – babcie do 80. roku życia, a dziadkowie do 72.

– Z tego też powodu na statystyczną babcię czy dziadka przypada też coraz więcej wnucząt – mówi Zuzanna Sikora z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze:

Z danych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze wynika, że w ostatnich latach poprawiła się nie tylko przeciętna długość życia lubuskich babć i dziadków, lecz także ich sytuacja materialna:

Jak się okazuje, babcie i dziadkowie mieszkający w województwie lubuskim coraz częściej korzystają też z bibliotek, chodzą do kina i uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Co ciekawe, są także coraz bardziej kochliwi, o czym świadczy m.in. liczba małżeństw zawieranych w naszym regionie po 60. roku życia:

Dodajmy, że z danych statystycznych wynika, że do 2050 roku niemal połowę mieszkańców naszego regionu będzie można określić mianem babci lub dziadka. A szczegółowy raport przygotowany z okazji ich święta można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

 

 

 

Exit mobile version