Sondaż dla wPolityce.pl: ZP – 36 proc., KO – 24 proc.

Sondaż dla wPolityce.pl: ZP - 36 proc., KO - 24 proc. Radio Zachód - Lubuskie

fot: PAP/Leszek Szymański

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań: Zjednoczona Prawica z poparciem 36 proc., Koalicja Obywatelska – 24 proc., Polska 2050 – 14 proc., Konfederacja – 10 proc. i Lewica – 9 proc.

Jak wynika z najnowszego badania Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, ostatnie dni przyniosły spadek notowań Zjednoczonej Prawicy – podaje portal.

„Notowania głównych partii opozycyjnych nie uległy istotnej zmianie. Zauważalny wzrost zanotowała Lewica. Badanie zostało przeprowadzone w okresie, gdy w mediach dominowały dwa tematy, związane z działaniami polskiego rządu: Polskim Ładem oraz tarczą antyfinflacyjną” – napisano prezentując wynik badania.

W badaniu chęć głosowania na koalicyjną Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 36 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem zrealizowanym tydzień wcześniej. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. uczestników badania – co oznacza brak zmian w porównaniu z wynikami z zeszłego tygodnia.

wPolityce.pl podaje też, że 1 punkt zyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 14 proc. badanych. Konfederację popiera 10 proc. respondentów – spadek o 2 punkty proc. 2 punkty zyskała Lewica, która cieszy się poparciem 9 proc. badanych.

Notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz’15 pozostały bez zmian i wynoszą po 2 proc. 1 proc. badanych wskazało na Porozumienie – także ten wynik jest bez zmian. Jakieś inne ugrupowanie wskazało 2 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja w wyborach wyniosła 52 proc. (40 proc. badanych – zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach, 12 proc. – raczej tak), co stanowi wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1071 osób w dniach od 7 do 10 stycznia 2021 roku.

Exit mobile version