Zagrożenie pożarowe w lasach może ponownie wzrosnąć wraz z nadchodzącymi upałami. Leśnicy apelują o rozwagę i przypominają, że większość pożarów jest wynikiem nieostrożności człowieka.
Jak mówiła na antenie Radia Zielona Góra Anna Niemiec, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, ostatnie opady deszczu chwilowo poprawiły sytuację, ale przed nami kolejne gorące i suche dni:
Rzeczniczka podkreśla, że ponad 90 procent pożarów lasów jest skutkiem ludzkiej nieostrożności. Chodzi m.in. o pozostawione grille, niedopałki papierosów czy rozpalanie ognia w niedozwolonych miejscach:
Leśnicy przypominają również o zakazie parkowania na drogach przeciwpożarowych, ponieważ może to utrudnić dojazd służbom ratunkowym podczas akcji gaśniczej.
Anna Niemiec była dzisiaj gościem porannej rozmowy w Radiu Zielona Góra.
Wysłuchaj całej rozmowy: Anna Niemiec, naczelnik Wydziału ds.Komunikacji Społecznej- Rzecznik Prasowy RDLP w Zielonej Górze
Polecamy
Wakacje w lesie – propozycje RDLP
Lasy Państwowe zachęcają do aktywnego wypoczynku. Można nie tylko spacerować i jeździć na rowerze, ale także legalnie nocować na wyznaczonych...
Czytaj więcejDetails